HOROSKOP

 

Vážení milovníci psů,

pak-li že se věnujete svým psům často a máte jich dokonce více, jistě jste spozorovali, že každý pes má jinou povahu, jiné chutě, jeden pes si rád hraje, druhého hraní příliš nebaví.

Je to tím, že každý hafík má svoji dušičku, a hlavně je ovlivněn znamením, ve kterém je narozen. No ano, ne jen lidé jsou ovlivněni svými znameními, ale i naši čtyřnozí kamarádi.

Zkuste nahlédnout níže a najít si datum, ve kterém e narodil právě váš pejsek. jistě najdete i toho svého uličníka, či dobráka. smiley

Beran

21.3. - 20.4.

Pro psa narozeného ve znamení skopce čili berana je typická jeho touha po svobodě. Nelze jej uvázat u boudy na řetěz nebo dokonce zavřít do kotce. Vždy si najde skulinku či způsob jak najít vytouženou svobodu. Také bude vždy dávat najevo svou vůdcovskou povahu. Stále bude chtít být tím prvním, ať už vůči ostatním psům nebo majiteli. V domácnosti chtějí být vždy jedničkami a dovedou být pěkně nepříjemní ke své konkurenci. Proto se snažte vyhnout chovu více než jednoho mazlíčka Berana ve stejné době, hlavně pokud půjde o jeden druh. Jsou to pejsci velmi energetičtí a zdatní. Díky energičnosti jsou hraví i v pozdním věku a chovají se jako štěňata. Potřebují mnoho pohybu, nejraději ve velkém otevřeném prostoru, kde se mohou svobodně vyběhat a vydovádět. Spokojený s beranem bude člověk důsledný a energetický. Pecivál, nedůsledný nebo slabý páníček s Beranem nikdy nebude tvořit dobrý tým. Nejdůležitější vlastnosti k Beranovi je trpělivost a vytrvalost. Odměnou vám bude věrný a veselý společník do nepohody.

Býk

21.4. - 20.5.

Je to pes, který má rád zaběhnutý řád a pořádek. Je typem klidného mazlíčka, který rád setrvává v domě a je středně náladový. Ale pozor, bývá velmi tvrdohlavý. Je víc než pravděpodobné, že počká až přijdete vy k němu, než že by přišel on k vám. Neudělá nic dokud to sám nebude chtít. Může způsobit problémy při zařazování dalšího zvířete do domácnosti. Býci jsou trochu žárliví a mívají problém se s někým o něco nebo někoho dělit. Pokud však dostane jistotu, že s novým obyvatelem nic neztrácí, příjme jej. Býk má velmi rád své pohodlí, s chutí se nechá opečovávat, krmit, drbat, kartáčovat, hladit apod., u těchto činností se bude tvářit nadmíru spokojeně. Ale i přes svou pohodlnost se jedná o psy bystré a schopné se vcelku rychle učit. Býci jsou náchylní k tloustnutí, proto je vhodné dohlížet na jejich jídelníček a odolávat pokušení dávat jim zbytky od stolu.

Blíženci

21.5. - 21.6.

Blíženec je charakteristický svou proměnlivou a rozmanitou náladou. Má velký smysl pro rozpustilá darebáctví. Pokud vám nevadí časté psí mluvení v podobě štěkotu, kňučení, mrčení a pištění, je stvořen přímo pro vás. Psí blíženci jsou hyperaktivní a milují, když se kolem nich neustále něco děje. Čím více podnětů je v jejich okolí, tím lépe. A to, čemu se vyhne všemi packami, je nuda. Blíženci jsou velmi citliví na různé pachy a není ani výjimkou, že mají velmi bystré i všechny ostatní smysly, sluch i zrak. Bývají často i dost mlsní, takže nakrmit je bývá složitou záležitostí a hned tak se do něčeho nezakousnou. Dokonce není vyloučeno, že je budete muset do jídla přemlouvat. Pro svůj spokojený život potřebuje originálního a kreativního pánečka, který je schopen mu podsluhovavat ty nejlepší laskominy.

Rak

22.6 - 22.7.

Psi narození ve znamení Raka jsou citliví, potřebují ochranu a péči. Mají velmi rádi svůj domov a majitele. Proto rádi setrvávají doma a nemají žádnou potřebu utíkat, či projevovat touhu po svobodě. Také si rádi hrají s dětmi, ale musejí s nimi při hře zacházet s veškerou jemností. Na oplátku budou projevovat velkou náklonnost, pravidelně vás a vaše děti budou olizovat, budou se k vám choulit a neodmítnou žádnou nabídku k pohlazení. Jsou velmi emotivní a nejšťastnější jsou, když vědí, že jste doma nebo v jejich blízkosti. Pokud se pokusíte pohladit jiné zvíře, buďte připraveni na ohromnou scénu. Jsou totiž velmi žárliví. To, z čeho mají největší strach, je drezúra a tvrdý trénink. Bojí se křiku a špatné nálady. Nebrání se učení novým věcem, ale potřebují u toho svůj klid a ticho. Důležitým orgánem tohoto znamení je žaludek, proto je velmi vhodné věnovat větší pozornost jeho potravě. Mohou být více náchylní k bolestem žaludku, zvracení apod.

Lev

23.7. - 23.8.

Z psů ve znamení Lva vyzařuje teplo, jistota a síla. Využívají každé příležitosti k tomu, aby se převedli, ale také potřebují být ve své činnosti povzbuzováni. Pokud nebudou moci předvádět své schopnosti a dovednosti, stanou se z nich velmi smutní psi. Nikdy nemají strach a jsou velmi temperamentní. Milují svobodu pohybu a nemají rádi ploty a různá ohrazení. Nejedná se psí povaleče, takže potřebují neustále nějakou změnu a akci. Rádi přijímají jakoukoliv zodpovědnost a nelehké úkoly, ale vždy potřebují být za svou snahu odměněni. Velmi rádi se předvádí, takže pokud hledáte psa na výstavy, je pro vás znamení Lva to pravé. Jsou totiž velmi hrdí, sebejistí a mají potřebu vyjadřovat svou majestátnost. Jejich znamení vládne srdci a páteři. Proto mívají slabší srdce, častěji se u nich vyskytují infarkty a potíže s páteří.

Panna

24.8. - 23.9.

Pejsek ve znamení Panny je velmi čistotný a spořádaný. Dalo by se i říct, že miluje pořádek a vše vykonává velmi pečlivě až puntičkářsky. A také ke svému spokojenému životu potřebuje řád. Psí panny žijí rády v čistém prostředí, proto je důležité jejich pelíšek pravidelně čistit a zajišťovat jim vždy čerstvou vodu a potravu. Mají neustálou potřebu něco dělat, a když není zrovna co na práci začnou se nudit a cítí se bezmocní. Dobře se učí různé psí úkoly a mají neuvěřitelnou paměť, ale jen pod podmínkou, že bude následovat drobná odměna, která v něm vzbudí pocit sebeúcty. Je dobré je neustále podporovat, protože mají nízké sebevědomí. Pro Pannu jsou velmi důležité vnitřní orgány a nervová soustava. Proto buďte vždy velmi opatrní na jeho výživu.

Váhy

 

 

 

TOPlist