Psí horoskop

Váhy

24.9. - 23.10.

Psi narození ve znamení Vah jsou v mládí velmi družní a mají rádi společnost ostatních. Nejsou to bojovníci a je velmi těžké je přinutit bojovat. Pokud mohou, vždy se jakémukoliv konfliktu vyhnou anebo se boj pokouší zastavit. Proto jsou považováni za mírumilovné mazlíčky. Ale přes svou touhu po vztazích a blízkosti k člověku jsou velmi vrtkaví a náladoví psi. Stejně jako každá Váha mají problémy v rozhodování. Je dobré jim vymýšlet neustále nějaké úkoly, aby se ujistili ve svém správném rozhodování. Ve výchově těžce nesou hrubá slova, neomalené způsoby a nepříjemné chování. Pro svůj psí život potřebují rovnováhu a klidné prostředí. Orgánem důležitým pro Váhy jsou ledviny, proto je velmi důležité, aby měly dostatek čisté vody.

Štír

24.10. - 22.11.

Tajemství, vášeň a vynalézavost. Tak by se dali charakterizovat psy narozené ve znamení Štíra. Jsou to velmi citliví psi, kteří ovšem své city nedávají hned najevo a vytvářejí kolem sebe mlhu tajena. Často své pocity potlačují a když už to dále nejde, vybuchnou a někdy zuří. Dokonale vycítí, že se ve smečce děje něco špatného a někdy to v sobě neudrží a zavrčí. Rádi se účastní všeho, k čemu jsou přivoláni. Rychle se učí jakékoliv psí dovednosti, stačí se jim jen dostatečně věnovat. Další významnou vlastností Štíra je jeho majetnictví. Chce mít všechno a to v nejkratší možné době. Také velmi rád pozoruje své okolí. Dalo by se říct, že jsou to psí pozorovatelé. Proto není dobré je zavírat do kotců, kde na nic neuvidí, umějí si hlasitě vynutit změnu. Orgány důležitými pro tohle znamení jsou reprodukční orgány a proto je třeba jim prominout občasný útěk za psím společníkem.

Střelec

23.11. - 21.12.

Střelci milují svobodu. Jsou to optimističtí, prozíraví, mnohostranní a toužící psi. Často jsou však ve svém chování trochu vrtošiví, dokud neuznají lidská omezení. Velmi rádi se učí, ale učení musí být spojeno s hrou a musí být zábavné. Pak jsou ochotní se učit do hloubky. Velmi snadno je ale cokoliv zajímavějšího rozptýlí a odvede jejich pozornost. Rádi také poznávají nové věci a místa. Se zájmem prozkoumávají své okolí a proto nemají rádi omezování v podobě ohrádek a řetězů. Potřebují také neustále mít co dělat, jinak mají sklon se nudit či dokonce devastovat zařízení. Proto jsou šťastní když mohou běhat, skákat, plavat nebo jinak vybíjet svou energii. Pokud u svého majitele ucítí svobodu a současně jistotu, připoutají se k němu silněji než kterékoliv jiné znamení. Znamení Střelce vládne nohám a proto jsou tato zvířata velmi silná a zdravá.

Kozoroh

22.12. - 20.1.

Rozhodnost, praktičnost, ctižádostivost, spolehlivost a vytrvalost. Tak by se dali charakterizovat psi ve znamení Kozoroha. Potřebují být respektování a chtějí mít vše ve svém životě pod kontrolou. Kozorohové milují, když můžou za něco nést zodpovědnost. Ať už při hlídání spižírny či celého domu. Když pak za své úsilí dostanou odměnu, budou jen zářit štěstím. Ovšem jsou velmi spořiví, proto se může stát, že si svou odměnu zahrabávají a schovávají na pozdější dobu. Milují zem a přírodu, velmi rádi očichávají a značkují stromy. Tím snadno rozšíří své teritorium a dávají najevo, kdo tu vládne. Nemají rádi, když jim nějaký vetřelec obsadí jejich místečko. Traduje se, že psi narození v tomto znamení se dožívají vysokého věku. Jejich znamení vládne kostře a zubům. Proto by jejich strava měla být plná vitamínů a minerálů.

Vodnář

21.1. - 19.2.

Pro pejsky narozené ve znamení Vodnáře je charakteristická vynalézavost, originální myšlení a inteligence. Jsou nezávislí a jedineční. Svobodu potřebují stejně jako psi narození ve znamení Střelce. Jsou rádi v kontaktu s lidmi, ale také potřebují mít své místečko, kam si zalezou a nikdo jiný se k nim nedostane. Kde mohou mít aspoň chvilku sami pro sebe. Jsou velmi aktivní a vymýšlejí neustále nějakou lumpárnu, takže jejich majitel se s nimi nikdy nebude nudit. Mají rádi svou nezávislost a těžko nesou, když je něco zakázaného. Jsou přátelští a společenští, ale výrazně nepřilnou k nikomu určitému. Každého mají rádi svým způsobem a hlavně milují vzrušení. Znamení Vodnáře vládne oběhu, holením a kotníku. Proto je dobré poskytnout pejskovi dostatek pohybu, ale tam, kde si nemůže ublížit.

Ryby

19.2. - 20.3.

Psi narození ve znamení Ryb jsou charakterističtí svou nedotknutelností, představivostí, citlivostí a romantikou. Jedná se o tiché psy, kteří často v klidu pozorují své okolí. Několik hodin se při tom nemusí ani pohnout, vypadají, že spí, ale i přesto vnímají vše, co se kolem nich děje. V momentě něčeho zajímavého, co by stálo za akci, překvapí své okolí náhlou a prudkou reakcí. Mají rádi klidné a tiché prostředí a na bouřlivé prostředí mohou reagovat dosti nespokojeně. Mají zesílené pocity jakéhokoliv druhu. Můžou mít velkou radost stejně jako velký vztek na něco, co se mu zrovna nelíbí. Také jsou velmi intuitivní a pokaždé vycítí změnu v jejich smečce. Jakoukoliv hádku nebo výměnu názorů berou velmi těžce a pokud strádáte, budou s vámi strádat také. Jejich zdraví je stejně citlivé jako oni sami. Jsou to pejsci velmi křehcí. Proto je důležité jemné zacházení. Důležitá je i správná teplota a výživa. Znamení Ryb vládne nohám, proto je důležité udržovat jejich tlapky a drápky upravené a čisté.